City na korak od Arsenala. Haaland s četiri gola potopio Wolvese

Manchester City je s uvjerljivih 5:1 slavio na domaćem terenu protiv Wolverhamptona u dvoboju 36. kola engleske Premier lige. Apsolutni junak utakmice bio je norveški napadač Erling Haaland koji je zabio četiri gola. City je na drugom mjestu ljestvice te zaostaje jedan boda iza vodećeg Arsenala, ali Građani imaju utakmicu manje. Do kraja sezone Arsenal će odigrati dvije utakmice, a City tri.

Haaland je domaćine doveo u vodstvo iz kaznenog udarca u 12. minuti utakmice.

Do kraja poluvremena Haaland je već kompletirao hat-trick zabivši za povećanje vodstva u 35. minuti na asistenciju Rodrija, a u sudačkoj nadoknadi je Norvežanin realizirao još jedan kazneni udarac. Minimalnu nadu gostima je golom u 53. minuti vratio Hwang Hee-Chan, ali minutu kasnije Haaland zabija i četvrti go te otklanja sve dvojbe. Konačni rezultat postavio je Julian Alvarez u 85. minuti.