Veliki preokret: Džeko servirao dva gola Martinezu

Inter je preokretom došao večeras do pobjede u gostima kod Cremonesea, u utakmici 20. kola italijanske Serie A.

Od samog početka meča gosti su vršili pritisak, ali nisu iskoristili nekoliko prilika. Uslijedila je kazna u 11. minuti, kada je Okereke pravim projektilom gađao pod prečku Interovog gola, prenosi SCsport.

Deset minuta kasnije milanski tim je izjednačio. Edin Džeko je odlično šutirao nakon kornera, vratar Marco Carnesecchi odbranio, ali odbijenu loptu zatim je Lautaro Martinez pospremio u mrežu domaćih za 1:1.

Promjene rezultata nije bilo do 65. minute, kada je ponovo bio strijelac Martinez. Prethodno mu je sjajno asistirao Džeko, a Argentinac znalački iskoristio odlični pas Dijamanta za 1:2.

Obojicu je Inzaghi zamijenio u 77. minuti (ušli Correa i Lukaku).

Rezultat se nije mijenjao do kraja meča, Inter je sada drugi sa 40 bodova (deset manje od lidera Napolija, koji tek treba odigrati svoj meč 20. kola, protiv Rome).