Rukometaš koji je napravio glupost i izbacio Norvešku iz borbi za medalje na SP-u pao u depresiju

Rukometaši Norveške su sinoć u nevjerovatnoj utakmici poraženi od Španije u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva rezultatom 35:34 nakon čak 80 minuta igre.

Norvežani su, tačnije, ispustili sigurnu pobjedu u okviru 60 minuta meča. Da budemo još precizniji, Norvežane je plasmana u polufinale i borbe za medalje koštao Kristian Bjornsen.

Bjornsen je sve do 60. minute bio najbolji igrač Norveške, zabio je devet golova iz isto toliko šuteva, a potom je šest sekundi prije kraja napravio nevjerovatnu glupost.

Norveška je imala napad 20 sekundi do kraja i logično je bilo da zadržavaju loptu što je duže moguće. No, šest sekundi prije kraja Bjornsen je primio loptu pred golom Španije i napravio je jedinu stvar koju nije smio napraviti.

Umjesto da krene na gol i da šutira, pa makar i visoko preko gola jer bi tada sasvim sigurno isteklo vrijeme ukoliko golman Španije Gonzalo Perez de Vargas ne uhvati loptu, Bjornsen je odlučio stati i odigrati dodavanje unazad. Sudije su odmah reagovale i svirale pasivnu igru, a Španci su u preostalih pet sekundi postigli gol za 25:25 i produžetke.

Susret je produžen za dodatnih 10 minuta, a kada ni tada nije bilo pobjednika, odigran je i drugi produžetak, a Bjornsen je i na kraju drugog produžetka bio tragičar.

Imao je zicer da utakmicu odvede u penale, ali mu je De Vargas odbranio šut sa desnog krila i Španiju odveo u polufinale.

”Ovo je jedna od najtužnijih stvari u kojoj sam ikad učestvovao. U posljednjem napadu na utakmici u 60. minuti smo odigrali sve kako smo se dogovorili, samo je Bjornsen napravio ono šta je napravio. U pitanju je bila desetina sekunde i donio je pogrešnu odluku. On je sada depresivan zbog toga, a mi mu moramo pomoći i podržati ga”, rekao je selektor Norveške Jonas Wille.

”Bilo je dana kad sam se bolje osjećao, to mogu priznati. Upropastio sam obje ključne situacije za našu ekipu. Gorak je osjećaj, žao mi je zbog svega”, rekao je Bjornsen.