Odličan meč na Anfieldu i pobjeda Liverpoola nad Tottenhamom

Pretposljednji meč 36. kola engleske Premier lige ponudio je odličan meč Liverpoola i Tottenhama, u kojem je domaći tim slavio sa 4:2.

Već u 16. minuti Liverpool je poveo golom Salaha, da bi u 45. na 2:0 povisio Robertson. Tottenham je većim dijelom utakmice bio nemoćan, a treći gol je primio u 50. minuti kada je pogodio Gakpo.

Igrao se 59. minut kada je Elliott postigao fantastičan gol za visokih 4:0 i tada se činilo da će Tottenham pretrpiti pravu katastrofu u ovom meču.

Ipak, gosti iz Londona uspjeli su popraviti dojam i ublažiti poraz golovima Richarlisona iz 72. i Sona iz 77. minute.

Liverpool je s ova tri boda ostao na trećem mjestu sa 78 bodova, pet manje od Arsenala i četiri manje od Cityja. Tottenham je upisao čak četvrti uzastopni ligaški poraz i ostao je peti sa 60 bodova, ali je šanse za TOP 4 i Ligu prvaka gotovo i matematički izgubio.

Posljednji meč ovog kola Premier lige sutra igraju Crystal Palace i Manchester United.