Nakon Liverpoola kiksao i Arsenal, Cityju otvoren put prema tituli

Nakon što su jučer su igrači Citya sa 5:1 deklasirali Luton i, činilo se, barem privremeno zasjeli na prvo mjesto Premier lige.

Međutim, u nedjelju su se dogodila dva mala čuda. Najprije je Liverpool kod kuće izgubio od Palacea 1:0, a nakon toga Arsenal također kod kuće izgubio 2:0 od Aston Ville. Oba gola u Londonu su pala u samoj završnici. Najprije je u 84. zabio Bailey, a tri minute kasnije i Watkins.

Još dva puta su gostujući igrači pogađali okvir suparničkog gola. U 39. minuti je Watkins pogodio stativu, dok je u 62. minuti Youri Tielemans pogodio prečku, a potom se lopta odbila i u stativu. I domaćin je imao niz prilika, ali Kai Havertz, Gabriel Jesus, Leandro Trossard i Bukayo Saka nisu bili precizni.

City je sad na vrhu sa 73 boda, a Arsenal i Liverpool imaju dva boda manje. Svaka momčad do kraja ima odigrati šest utakmica.