Nakon dvije sedmice završena utakmica između Udinesea i Rome

Fudbaleri Udinesea i Rome odigrali su nastavak od 18 minuta prekinute utakmice 32. kola Serie A. Na kraju je pobjedu ostvarila Roma i to golom duboko u sudijskoj nadoknadi, te je slavila sa 2:1.

Utakmica je počela prije dvije sedmice, ali je prekinuta u 72. minuti nakon užasnih scena koje su viđene.

Tada je fudbaler Rome Evan Ndicka u jednom trenutku pao na teren, te je ostao da leži, a uslijedila je prava panika.

Na kraju je srećom sve završeno na najbolji način. Fudbaler Rome je spašen, te je na kraju hospitalizovan.

Ispostavilo se da nije imao probleme sa srcem, nego se onesvijestio zbog udarca koji je zadobio ranije na ovom susretu. Utakmica je prekinuta i odlučeno je da se neće nastaviti tog dana, a nastavljena je danas i to od 72. minute.

Kada je riječ o preostalih 18. minuta Udinese je svoju najbolju šansu imao u 82. minuti, ali nisu uspjeli da dođu do vodstva. Mile Svilar je jako dobro reagovao nakon udarca koji je uputio Lorenzo Lucca, te je spasio svoju mrežu.

Činilo se da će utakmica biti završena bez pobjednika, ali je u 95. minuti Cristante pogodio za pobjedu Rome.

Prije dvije sedmice u vodstvo je Udinese doveo Pereyra golom u 23. minuti, a Lukaku je vratio stvari na početaj u 64. minuti.