Liverpool u nervoznom Merseyside derbiju ostvario vrijednu pobjedu u borbi za titulu

Nogometaši Liverpoola pobijedili su Everton rezultatom 2:0 u Merseyside derbiju i susretu 34. kola Premiershipa. Redsi su tako nastavili potjeru za liderom Cityjem, dok su Karamele pale u zonu ispadanja.

Bio je to vrlo tvrd i nervozan meč s dosta grubosti s obje strane. Liverpool je napadao, a gosti su se organizovano branili i pravih šansi gotovo da nije bilo u prvih 45 minuta.

Ipak, Redsi su u nastavku došli do pobjede i to nakon sjajnih izmjena Jurgena Kloppa koji je u igru ubacio Origija i Diaza, a to se ispostavilo kao pun pogodak.

Prvo je u 62. minuti Robertson doveo domaće u vodstvo nakon krasne akcije i ubačaja Salaha, a trijumf je ovjerio rezervista Origi na asistenciju Diaza pet minuta prije kraja.

Liverpool će u narednom kolu imati teško gostovanje Newcastleu, a Everton će dočekati Chelsea.