Liverpool pobijedio i Newcastle, Manchester City pod velikim pritiskom

Nogometaši Liverpoola pobijedili su Newcastle u meču 35. kola Premiershipa rezultatom 1:0 i tako barem privremeno preuzeli prvo mjesto na tabeli u Engleskoj.

Redsi su nakon sigurne pobjede protiv Villarreala u Ligi prvaka (2:0) danas nastavili i borbu za titulu prvaka u Engleskoj, a oni su s tri boda protiv Newcastlea preuzeli prvo mjesto na tabeli i danas će Manchester City u gostujućem meču protiv Leedsa biti pod imperativom pobjede.

Za gol za vodstvo, a na kraju će se ispostaviti i pobjedu Liverpoola postigao je Keita u 19. minuti. Imao je Mane šansu u 34. minuti da postigne gol za vodstvo, ali je Dubravka sjajno odbranio. Mogao je i Jota pogoditi u 41. minuti, ali je domaći golman još jednom to zaustavio.

U drugom poluvremenu Liverpool je sigurno čuvao stečenu prednost i na kraju došao do pobjede, a oni sada imaju 82 osvojena boda i trenutno su četiri kola prije kraja na prvom mjestu na tabeli.

Drugi je Manchester City koji svoj meč 35. kola tek treba odigrati protiv Leedsa, a Građani su trenutno dva boda iza Liverpoola.