Lazio pregazio očajni Milan i udaljio ga od odbrane titule prvaka Italije

Nogometaši Lazija pobijedili su na stadionu Olimpico u 19. kolu Serije A ekipu Milana rezultatom 4:0 te su tako produbili krizu u kojoj je upao aktuelni prvak Italije budući da već tri kola ne znaju za pobjedu.

Domaći su u vodstvo stigli već u četvrtoj minuti utakmice kada je Zaccagni sjajno probio po lijevo strani i uputio loptu ka sredini. Dvojica igrača su propustili loptu koja je došla do Milinković-Savića, a onda ju je srbijanski veznjak pospremio u mrežu.

Lazio je prednost udvostručio sedam minuta prije odlaska na odmor nakon što je večeras raspoloženi Zaccagni prvi naletio na loptu koja se odbila od stative i pogodio za 2:0.

Katastrofu Milanu nagovijestila je situacija kada je u 67. minuti dosuđen penal za domaće. Siguran s bijele tačke bio je Luis Alberto za 3:0.

Samo osam minuta kasnije Milan je primio novi gol. Ponovo je to bila dobra akcija domaćih. Na kraju je Luis Alberto odlično uposlio Felipea Andersona koji rutinski pogađa za konačnih 4:0.

Lazio se večerašnjom pobjedom probio na treće mjesto Serije A, dok je Milan na drugoj poziciji sa čak 12 bodova manje od lidera Napolija koji ima utakmicu više. U narednom kolu Lazio dočekuje Fiorentinu, dok će Milan na domaćem terenu igrati protiv Sassuola.

Rezultat i strijelci:

Lazio – Milan 4:0 (Milinković-Savić 4’, Zaccagni 38’, Luis Alberto 67’, Felipe Anderson 75’)