Golman u Engleskoj napravio neviđenu glupost, izbacio tim iz lige jer je sam sebi izveo faul

Golman engleskog trećeligaša Wimbledona Nik Tzanev napravio je glupost godine nakon što je omogućio rivalu Fleetwood Townu da postigne pogodak za remi rezultatom 1:1.

Iz Engleske nam dolazi priča za rubriku “vjerovali ili ne”. Golman Nik Tzanev (25) napravio je štetu svom klubu od koje će se godinama oporavljati.

Wimbledon je imao vodstvo rezultatom 1:0 do 88. minute utakmice protiv direktnog rivala u borbi za opstanak Fleetwood Towna.

No, golman Nik Tzanev je u 88. minuti utakmice sam sebi izveo slobodan udarac ispred svog gola, što je sudija primijetio i dosudio indirektan udarac za Fleetwood.

Iz indirektnog udarca domaćini su pogodili, izborili rezultat 1:1 i tako došli nadomak opstanka, a Wimbledon poslali u četvrti rang engleskog nogometa (Ligu 2).

Joe Garner je lijepo pogodio nakon indirektnog udarca i tako ostavio Fleetwood najvjerovatnije u ligi.