Ambasador Hovenier se sutra sastaje s predstavnicima političkih i civilnih društava, razgovaraju o Zajednici srpskih opština

Američki ambasador Jeff Hovenier sastaje se sutra sa predstavnicima političkog i civilnog društva na Kosovu kako bi razgovarali o Zajednici srpskih opština.

Najavljeno je da će sastanak biti održan u ambasadi SAD u Prištini, na koju se očekuje da će biti pozvan značajan broj civilnog društva.

Na ovom sastanku se očekuje da će se čuti predlozi aktivista civilnog društva na Kosovu, kako bi Zajednica trebalo da bude osmišljena.

Fondacija Friedrich Ebert Stiftung (FES) danas u Prištini predstavlja nacrt statuta za „Asocijaciju opština u kojoj je zajednica kosovskih Srba većina“, koju je izradila ova organizacija u partnerstvu sa Evropskim institutom za mir (EIP). ).

„Fondacija Friedrich Ebert (FES) u Prištini će predstaviti i razgovarati o rezultatu našeg rada na nacrtu statuta za „Asocijaciju opština u Republici Kosovo u kojoj zajednica kosovskih Srba čini većinu“, koji je sačinjen u partnerstvu sa Evropski institut za mir (EIP)“, saopštavaju iz fondacije Friedrich Ebert (FES).

U 23 godine svog prisustva na Kosovu, Friedrich-Ebert-Stiftung kancelarija u Prištini doprinela je javnim raspravama i kreiranju politike o mnogim različitim političkim, ekonomskim i društvenim pitanjima, prenosi Kosova.info.

„Kao deo našeg programa, namjeravamo da ojačamo Kosovo kao partnera za mir i bezbjednost u regionu i podržimo njegovu političku agendu posvećenu integraciji u EU. Prošle godine smo udružili snage sa Evropskim institutom za mir (EIP) i organizovali zajedničku seriju seminara 2022. o nerešenim pitanjima normalizacije između Kosova i Srbije. Kroz ove seminare razgovarali smo i bavili se najhitnijim pitanjima i izazovima u vezi sa implementacijom prvog sporazuma o normalizaciji odnosa između Kosova i Srbije, koji je prethodio izradi Statuta“, saopštavaju iz Fondacije Friedrich Ebert Stiftung (FES).

Prema FES-u, rad je proizvod partnerstva između dvije organizacije i ne uključuje treću stranu.

„Proces izrade povelje uključivao je konsultacije sa stručnjacima, akademskim krugom i profesionalcima koji rade ili su uključeni u Briselski dijalog. Stoga, u visoko politički instrumentalizovanom okruženju, publikaciju treba posmatrati prije kao polaznu tačku za doprinos zasnovan na dokazima. Naš rad je bio vođen jedino motivacijom da doprinesemo pokretanju sadržajne javne rasprave i da ponudimo svoje preporuke oblikovane odgovarajućom domaćom i međunarodnom ekspertizom – kao što smo to činili i u prošlosti za različita politička i društveno-ekonomska pitanja”, najavljuje Fondacija Friedrich Ebert Stiftung (FES) u Prištini.

Go to TOP