Nije tačno da je Srbija prihvatila francusko-nemački plan

Premijer Aljbin Kurti kaže da nije tačno da je Srbija prihvatila evropski predlog, poznat kao francusko-nemački plan, iako se nedavno u Srbiji navodi da su to rekli i za ovaj plan. Kurti kaže da i druga strana ima svoje primjedbe.

Kurti i dalje smatra evropski predlog “dobrom osnovom” za normalizaciju odnosa sa Srbijom, ali na njega ima primedbe koje je, kaže, uputio posrednicima.

“Rekao sam na sastancima, a svoje komentare sam dao i u pisanoj formi, tako da nije primjereno narušavati povjerljivost razgovora. Ali, znam da nije tačno da je druga strana prihvatila ovaj prijedlog. Dala je i svoje primjedbe”, rekao je premijerka u intervjuu za medijski servis Radio Slobodna Evropa na albanskom jeziku.

Kurti je na pitanje čemu se tačno Srbija protivi francusko-nemačkom planu rekao:

“Ne mogu to, opet, reći u ime druge strane, ali znam da su oni poslali svoje komentare i primjedbe i nije tačno da su u potpunosti prihvatili prijedlog. U međuvremenu, ne zaboravimo da je 27. oktobra, zapravo, zvanično, glasanjem na sednici Saveta za nacionalnu bezbednost, predlog jednoglasno odbijen u Beogradu”.

Podsećajući na prethodno odbijanje, premijer kaže da su srbijanski zvaničnici nedavno bili “pozitivni” prema evropskom predlogu, ali da, prema njegovim rečima, imaju “abnormalne” primedbe.

„Dakle, svi koji su učestvovali na sednici Saveta za nacionalnu bezbednost u Beogradu, gde su predsednik Srbije, premijer, ministar spoljnih poslova i mnoge državne institucije, jednoglasno, odnosno jednoglasno, odbili predlog Evropske Union. Međutim, sada su bili pozitivniji – 20. januara – ali nije tačno da su to u potpunosti prihvatili, jer su dali svoje primjedbe, koje su – po mom čvrstom uvjerenju – abnormalne primjedbe”.

Go to TOP