Moćni Liverpool preživio pakao u Španiji i plasirao se u finale Lige prvaka

Nogometaši Liverpoola plasirali su se u finale Lige prvaka nakon što su večeras odbranili prednost od 2:0 protiv Villarreala iz prvog meča te s novom pobjedom (3:2) nakon preokreta osigurali nastup u Parizu u finalnom meču najelitnijeg klupskog nogometnog takmičenja na svijetu.

Iako je Liverpool s velikom prednošću došao u Španiju te se činilo da će večerašnji meč biti samo rutinsko privođenje dvomeča kraju, tim Unaija Emeryja pokazao je koliko može biti nezgodan i zašto su u ranijim fazama ovog takmičenja izbacili Juventus i Bayern.

Početak utakmice odmah je pokazao da nas u Španiji očekuje spektakl. Igrala se treća minuta kada je Villarreal došao u vodstvo od 1:0, a strijelac pogotka bio je Dia koji je dobro ispratio akciju svog tima i asistenciju Capouea pretvorio u gol za vodstvo.

Taj pogodak samo je dao dodatni vjetar u leđa igračima Villarreala koji su nastavili s ozbiljnim napadima prema golu Redsa, a plod takve igre došao im je u finišu prvog poluvremena, tačnije u 41. minuti. Asistenciju je opet upisao Capoue, a na pravom mjestu bio je Coquelin koji glavom pogađa za 2:0, čim je anulirao vodstvo gostiju iz Engleske.

Liverpool je u tim trenucima bio na koljenima i nema sumnje da je Klopp bio vrlo nezadovoljan na poluvremenu jer su njegovi igrači odigrali najgore poluvrijeme u ovoj sezoni, a kakav utjecaj je imao na svoje igrače i kakav im je govor održao, najbolji je pokazatelj ono što smo vidjeli u nastavku.

Od prve minute drugog poluvremena Liverpool je žestoko napao prema golu Villarreala, a nakon nekoliko propuštenih šansi Fabinho pogađa za 2:1.

Samo pet minuta nakon toga rezervista Diaz, igrač koji je ujedno i “okrenuo” stanje na terenu i donio prevagu Liverpoolu nakon što je ušao u 46. minuti, pogađa za 2:2, da bi već u 74. minuti Mane postigao treći gol za svoj tim, donio im potpuni preokret i osigurao plasman u finale.

Do kraja meča Liverpool je mirno priveo susret kraju te odbranio prednost i plasirao se u finale Lige prvaka. Ono će se igrati u Parizu 28. maja, a protivnik Liverpoolu će biti bolji iz dvomeča između Real Madrida i Manchester Cityja.

Taj susret se igra u srijedu, a Građani brane prednost od 4:3 iz prvog duela. Gledajući večerašnji duel između Villarreala i Liverpoola, nema sumnje da nas i tu očekuje istinski nogometni spektakl.

Rezultat i strijelci:

Villarreal – Liverpool 2:3 (Dia 3’, Coquelin 41’ – Fabinho 62’, Diaz 67’, Mane 74’)