Inter savladao Atalantu i osigurao Ligu prvaka, Džeko zaigrao tek u finišu

Inter je večeras u 37. kolu italijanske Serije A sa 3:2 na Giuseppe Meazzi savladao Atalantu.

Romelu Lukaku je već nakon četrdesetak sekundi igre načeo mrežu tima iz Bergama, a u 3. minuti je Barella iskoristio šok gostiju i duplirao prednost Nerazzurra.

Vraća se Atalanta u meč golom Pašalića u 36. minuti, ali u nastavku Lautaro Martinez vraća prednost Intera na dva gola razlike.

Muriel je u nadoknadi smanjio na 3:2, ali nije bilo vremena za Atalantu…

Tako je Inter s tri boda osigurao plasman u Ligu prvaka naredne sezone, a Edin Džeko je večerašnji meč počeo na klupi.

Šansu je dobio tek u finišu, pošto ga je Inzaghi u igru uveo devet minuta prije kraja.

Inače, počeo je Inter ovaj meč u najjačem sastavu, ali je umjesto Džeke u timu bio Lukaku i čini se da je Dijamantov sukob s Inzaghijem na melu protiv Fiorentine u finalu Kupa ipak ostavio traga…

Ostaje da vidimo da li je izgubio mjesto u udarnih 11 i za finale Lige prvaka protiv Cityja 10. juna.